Kri̇pto Para Bi̇ri̇mleri̇ Dünya Ekonomi̇si̇ni̇n Geleceği̇ Mi̇?

Kripto para birimleri dünya ekonomisinin geleceği mi?

Kripto para birimlerinin büyük yatırım risklerine tabi olmadığını biliyor muydunuz? Kripto para birimleri aracılığıyla yatırım yapmak bugün piyasadaki en güvenli işletmelerden biridir. En iyi bilinen elektronik para birimi Bitcoin’dir, ancak dünyada ethereum, ripple veya wave gibi yatırımların büyük bir çeşitliliği vardır.
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve küreselleşme ile birlikte sadece bu tür bir pazara yatırım yapmak değil, aynı zamanda ödemelerin yapılabilmesi de mümkün olmuştur. Kripto para birimleriyle ödeme yapmak, her şey teknolojiyle çalıştığı için kullanıcıya güvenlik sunar. Bu, işlemlerin anonim olmasını sağlar ve gerçek isimleri kullanmayarak kimin alıp sattığına dair kayıt bırakmaz.
Kripto para birimleri sadece satmak veya satın almak için kullanılmaz. Bir kriz durumu ortaya çıktığında aktif bir sığınak olarak da kullanılabilirler. Örneğin, altın veya yağ ile olur. Genellikle kriz veya çatışma durumlarında düşen ortak para biriminin aksine, kripto para birimi kalır. Bitcoin şu anda dünyanın karşı karşıya olduğu mevcut pandemiden aktif bir güvenli liman olarak kullanılabilir. Piyasa oynaklığı sayesinde kar elde edilebilir, yani spekülasyon geri dönebilir.
Kripto para birimlerini öne çıkarmanın bir başka yararı da şeffaflıktır, anonim işlemler yapılmasına rağmen bunlar herkese açıktır, böylece herkes hareketi görebilir. Piyasa gizliliği garanti eder, ancak aynı zamanda her işlemde net bir şekilde çalışır. Bu tür para birimlerinde vurgulanması gereken bir diğer nokta ise kullanıcının kendi bankası gibi hareket etmesine olanak sağlaması yani herhangi bir aracının olmamasıdır.
Tüzel kişiler üçüncü şahıs olarak istenilen sonuca ulaşmak için sona erer. En büyük yenilik, kriptografisi nedeniyle bu tür madeni paraların sahteciliğinin imkânsız olmasıdır. Ayrıca tüm bu avantajların en önemlisi masaya yatırılması gereken ve bu tür elektronik para birimlerinin nihai olarak ödeme aracı olarak oluşturuldukları için KDV’den muaf olmalarıdır.
İlk defa kullanıcının cebi zenginleşecek ancak bu kripto para birimleri de çevreye fayda sağlayacak. Esas olarak, ormansızlaşmanın durdurulmasına yardımcı oldukları için, daha fazla kâğıt fatura oluşturulmayacaktır. Bu aynı zamanda hava kirliliğinin devam etmesini de engeller. Görünüşe göre tarihsel olarak tarihin en büyük zorluğuna ulaşıldı: yasallık, gezegene özen gösterilmesi ve kullanıcı için çok sayıda ekonomik fayda.

Hakkında bir yorum “Kri̇pto Para Bi̇ri̇mleri̇ Dünya Ekonomi̇si̇ni̇n Geleceği̇ Mi̇?”

  1. gercekte hence artık sadec onlayn para tek olur atikhersey yum para birileri tel ostunden kontirol Dili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir