Html Nasıl Öğrenilir

Birçok insan gününün büyük bir kısmını bilgisayarlarda gezinerek geçiyor. Siteler, uygulamalar ve internet hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle bir konu hakkında araştırma yaparken karşımıza en çok hazır siteler çıkıyor. HTML ise yazılım dilinde ve programlama da bilmemiz gereken bir konu olarak bilinir. İnternet sitesi hazırlamak isteyenler ya da yazılım dünyasına girmek isteyenler HTML  dilini kolayca öğrenebilirler. Yeni öğrenmek isteyenler ya da meraklıları için anlaşılması zor olmayan bir dildir. Dersleri alınarak ilerletilebilir ve pratikler yapılabilir.

Zaman geçtikçe ve pratikler yaptıkça geliştirilir ve uzmanlaşılır. HTML dili ile ilgili internetten dersler alınabilir. Youtube gibi birçok platformda da  HTML dili ilgili çeşitli videolar var. Online forumlardan yardım alınabilir, profesyonellerin olduğu ortamlarda soru sorarak ve fikir alışverişinde bulunarak da öğrenilebilir. Profesyonel bir eğitmenden yardım alınabilir. HTML öğrenirken bol bol pratik yapmak önemlidir. Sitenin yazılım dilini oluşturabilmek için iyi bir HTML bilgisi gereklidir ve bunun yolu izlemek ve pratikten geçiyor. Derslerin ve pratiklerin yanında iyi uzman ve yayınevlerinden çıkmış bir yazılı kaynakta çok yardımcı olur. HTML kodlarına çalışırken hiçbir şey bilmiyormuş gibi tekrar ederek çalışılır. Böylelikle programlama dilinin temeli öğrenilmiş olunur.

HTML Nedir?

HTML, internet sitesi hazırlamak ve tasarlamak ile ilgilenenlerin bilmesi gereken bir konudur. Standart bir metin dili olan HTML yani “Hyper Text Markup Language”  başlangıçtır. Programlama dili olarak söylenir fakat değildir. HTML tarayıcıların yazılanlara anlam yüklediği ve ekranda gösterilmesini sağlayan bir işaret dildir.

HTML Ne İşe Yarar?

HTML sayesinde web sitelerine sayfalar, bağlantılar paragraf ve başlıklar eklenir. Yazılan kodlar sayesinde internet sayfaları oluşturulur. Genel olarak bakıldığında HTML bir internet sitesinin yapıtaşıdır. Bu yüzden de HTML kodları olmadan bir site kodlanamaz, hazırlanamaz.

HTML Artı ve Eksileri

Kodlama dünyasının yapı taşı olsa bile avantaj ve dezavantajları vardır. Kolay öğrenilir, ücretsizdir, açık kaynak koduna sahiptir, tüm tarayıcılarda çalışır, dil seçenekleri fazladır fakat  bazı eksileri de vardır. Bazı tarayıcılarda yeni özellikleri tanımakta hızlı olamayabiliyor, mantık ekleme şansı yoktur,  statiktir dinamik web siteleri için başka kodlama bilgileri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir