Covi̇d-19 Karanti̇nasında Kri̇pto Para Ti̇careti̇ Nasıl Yapılır?

Covid-19 karantinasında kripto para ticareti nasıl yapılır?

Okurlarımız birkaç gün hatta haftalarca karantinaya alınmış olabilir. Ancak karantinanın hareketsizlik için bir bahane olmasına izin veremeyiz. Bu nedenle, bugün karantina sırasında kripto para birimleriyle yapılacak şeyler hakkındaki makalemizi bu varlıklarla ticaret yapmaya adadık.

Neden kripto para ticareti?

Ticaret, kripto para birimleri dünyası için bilinmeyen bir kavram değildir. Aslında, şu anda kripto para birimlerine sahip olan kişilerin çoğunun kripto ekosistemine tüccar olarak girmiş olması muhtemeldir. Bu varlıkların alım satımı ile kar elde etmek istiyor.
Ve şu ki, kripto para birimleri ile ticaret yapmanın mantığı, pratikte herhangi bir ekonomik faaliyetin mantığından farklı değildir. Yani ürünü (bu durumda kripto para birimini) mümkün olan en düşük fiyattan elde etmeye çalışın ve mümkün olduğunca pahalıya satmaya çalışın. Böylece bu şekilde fiyat farkı sayesinde bir kar elde edilebilir.
Tabii ki, tüm hikâye bu değil, çünkü piyasada kripto para alım satımından kazanç elde edeceğini söylemek onları elde etmekten daha kolay. Çünkü içinde çok sayıda veri, katılımcı ve finansal ürünle karşılaşacağız.
Bu nedenle stratejimizi düzene koymak ve kendimizi rahat hissedeceğimiz bir yatırım platformu seçmek gerekiyor.

Temel ve teknik analiz

Karantina zamanımızı kripto para ticareti için kullanmaya karar verdiysek, yapmamız gereken ilk şey, hangi stratejiyi uygulayacağımızı belirlemektir. Koronavirüs krizi sırasında evimizde bulunduğumuz için yatırımlarımız için önemli verileri kaçırmak için hiçbir bahanemiz yok.
Bu nedenle, teknik ve temel analiz araçlarını nasıl doğru kullanacağımızı bilmemiz önemlidir. Özellikle çok fazla finansal oynaklığın olduğu bir zamanda, kripto para piyasasındaki eğilimi tamamen değiştirmek için en ufak bir haber veya baskı yeterli olduğunda.
Dolayısıyla kripto paraları etkileyebilecek tüm olaylardan kesinlikle haberdar olmalısınız. Hükümetler tarafından uygulanan politikalardan, durgunluklardan, şirket kapanışlarından, borsa çöküşlerinden, uluslararası çatışmalardan ve kısacası piyasayı etkileme potansiyeli olan herhangi bir olaydan.
Bu, eşleşmesi için teknik bir analiz ile birleştirilmelidir. Kripto piyasasının ana verilerini, likiditeyi, direnç noktalarını, balinaların yaptığı hareketleri, istatistiksel projeksiyonları ve stratejinize hizmet edebilecek tüm sayısal unsurları bilmek.

Kendinizi rahat hissettiğiniz bir platform seçin

Güvenli bir şekilde kripto para ticareti yapabilmeniz için ikinci önemli unsur, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yatırım platformu seçmektir. Eh, günün sonunda, birlikte çalıştığınız komisyoncu, kâr etmeniz için belirleyici olacaktır.
Seçmek için bir dizi unsuru göz önünde bulundurmalısınız. Ticarete başlamak için gereken minimum depozitodan, kabul edilen ödeme yöntemlerine, sundukları finansal ürünlere, aldıkları komisyonlara, teknik desteklerine, sağladıkları eğitim materyallerine ve kaldıraçlarına kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir