Apple’Iın Kri̇pto Para Alanına Gi̇receği̇ Haberi̇

Apple, kripto alanında Tesla’nın Bitcoin’de araba ödemelerini kabul ettiğini açıkladığından daha büyük bir sarsıntı yaratmak üzere olabilir.
Apple tarafından birkaç saat önce yayınlanan bir boş pozisyona göre, Cupertino devi alternatif ödemeler için İş Geliştirme Müdürü pozisyonunu arıyor:
Şu anda ayrıntılar az olsa da, bahsedilen boşluk, Apple‘ın kripto alanında bir ortaklık arıyor olabileceğine dair ipuçları veriyor. Bu yıl kripto para birimlerinin muazzam yükselişiyle, iPhone üreticisinin, kripto borsalarıyla ortaklıklar kurarak kripto para birimleri için mobil ödeme hizmeti ve Apple dijital cüzdanı olan Apple Pay‘in erişimini genişleterek bu büyüyen ekonomik trendden faydalanması daha mantıklı gözüküyor.

Tabii ki daha önce de belirtildiği gibi Apple, bu alanda büyük bir sıçrama yapan ilk Fortune 500 şirketi değil. 2021’in başlarında Tesla, araba ödemeleri için Bitcoin’i kabul etmeye karar verdi. Bununla birlikte, Elon Musk‘ın Bitcoin ile olan aşk ilişkisi, Mayıs ayında Bitcoin’in hızla artan tüketimi ve çevre üzerindeki etkisini gerekçe göstererek operasyonların askıya alındığını duyurmasıyla aniden sona erdi.
Bununla birlikte, Çin’in son Bitcoin madenciliği yasağı, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla bir kayıp kaydettiği için kripto sektörünü de etkiledi.
Ancak durum tekrar istikrara kavuşmuş görünüyor. Bu çerçevede, Apple’ın bu son hamlesi, kripto para birimini yeniden canlandırmada uzun bir yol kat edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir